|
|
|
ХАРКІВСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇЦЕНТР РОЗВИТКУ МАЛОГО БІЗНЕСУ |
|
ENG
РУС
|
|
|
|
|
НАШІ КООРДИНАТИ |
| |
| |
| |
Україна, 61001, Харків, Проспект Леніна 60. |
+38 (057) 340-46-01 +38 (057) 758-53-23 |
kt@kt.kharkov.ua |
|
НовиниТравень 2008
29.05.2008
Додаткова інформація до Європейського проекту «Підтримка розвитку ділової спроможності українських малих і середніх підприємств – міжнародний аспект»
Європейська Комісія активно працює задля підтримки розвитку економіки в Україні. Враховуючи той факт, що надання підтримки розвиткові малих і середніх підприємств (МСП) потребує додаткової уваги, було запроваджено новий проект під назвою «Підтримка розвитку ділової спроможності українських МСП – міжнародний аспект». Проект розпочато спільно з Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва (ДКРПП). Проект здійснюватиметься також за підтримки міжнародного консорціуму WYG International. Проект триватиме до 31 серпня 2009 року.
Проект сприятиме розвиткові конкурентоздатності МСП завдяки підвищенню ефективності, наданні рекомендацій ДКРПП та основним структурам МСП, техніко-методологічній допомозі у експортно-інвестиційній діяльності, залученні іноземних інвестицій, а також підвищенні обізнаності щодо інтернаціоналізації бізнесу у країні.
Заходи, що здійснюватимуться у рамках проекту, матимуть три складові: - Покращення державної політики у сфері підтримки розвитку МСП;
- Сприяння встановленню комерційних зв’язків з компаніями, розташованими в ЄС та інших країнах світу;
- Підвищення обізнаності щодо інтернаціоналізації бізнесу у громадському та МСП секторах економіки.
WYG International є підрозділом міжнародної групи компаній White Young Green plc., що займається наданням консультаційних послуг у галузі менеджменту та економічного розвитку. Група має зареєстровані компанії у таких країнах як Туреччина, Росія, Польща, Бельгія та Румунія. Її філіали знаходяться у Єгипті, Південній Африці та Україні, а проектні офіси компанії розташовані по всьому світу.
Розпочавши діяльність у 1991 році, WYG International швидко набула репутацію однієї з найвідоміших британських компаній з надання консультаційних послуг. Співпрацюючи з державними, бізнесовими та цивільними установами, вона ставить собі за мету зменшити бідність та покращити життєві стандарти людей у найбідніших країнах світу шляхом покращення конкурентноздатності бізнесу, надання консультацій з проведення економічних та соціальних реформ, а також заохочення нових підходів до регіонального та муніципального розвитку.
У WYG International працює близько 700 консультантів з понад 30 країн світу, що мають різноманітну академічну освіту та володіють великим досвідом роботи.
Більша частина діяльності компанії фінансується завдяки та у відповідності до потреб таких світових агенцій-донорів як EuropeAid, World Bank та DfID. Інша частина її діяльності присвячена виконанню приватних замовлень з боку інституцій та компаній, розташованих у різних частинах світу.
Згідно з другою складовою проекту, що передбачає сприяння встановленню комерційних зв’язків з компаніями, розташованими в ЄС та інших країнах світу, мають бути обраними пілотні структури МСП, що отримуватимуть консультаційну допомогу задля: 1) розробки та впровадження оптимальних схем та механізмів, необхідних для налагодження комерційних зв’язків з компаніями, розташованими в ЄС; 2) промоції довготривалих партнерських стосунків з компаніями, розташованими в ЄС; 3) надання допомоги обраним компаніям з метою розробки нових стратегічних планів; 4) розробки навчальних програм та проведення тренінгів з бізнесової інфраструктури та розвитку відповідних послуг для місцевих консультантів; 5) розробки та проведення тренінгів для широкої аудиторії, що складатиметься з українських менеджерів МСП; 6) надання допомоги обраним структурам МСП з метою створення та впровадження нових міжнародних маркетингових планів.
Малі та середнього розміру компанії мають тенденцію бути внутрішньо орієнтованими та отримувати переваги від сплати невеликої заробітної платні, підсилюючи таким чином цикл низької продуктивності та програючи за конкурентноздатністю. З іншого боку, є очевидним той факт, що невеликі за розміром фірми стали важливими постачальниками робочих місць та генераторами такої необхідної для майбутнього розвитку економіки економічної активності.
Однак слід зробити набагато більше задля того, щоб ці інституції та споріднені з ними агенції могли створювати умови, які дозволяли б українським фірмам та іноземним партнерам займатися конструктивною розбудовою даного сектору, а також сприяти розвиткові культури та практики ведення відкритої, конкурентноздатної та енергійної підприємницької діяльності. Даний проект може здійснити дуже вагомий та тривалий внесок задля здійснення цієї мети по всій Україні в цілому та особливо у Львівській, Харківській та Київській областях.
Український експорт залишається переважно орієнтованим на метал, а також хімічні та мінеральні вироби. Ця продукція є особливо вразливою через протекціонізм на глобальному ринку та виявляє надзвичайну чутливість до змін у ринкових умовах. Також тут спостерігається чітка географічна спрямованість: 52% всього українського експорту у період з січня по квітень 2007 року походило з Донецького, Дніпропетровського та Запорізького регіонів.
Нещодавнє приєднання до СОТ та наступне виконання пропозицій, які містяться у спільному плані дій ЄС-Україна щодо поглиблення двосторонньої торгівлі та економічних відносин, безперечно нададуть неабияку допомогу цьому процесові.
Реалізація проекту призведе до збільшення можливостей українського МСБ розвивати навички експортної та інвестиційної діяльності. Отримання цих навичок сприятиме кращому розвиткові та підтримці стосунків МСП України з інвесторами ЄС. Так само й допоміжна бізнес-інфраструктура, завдання якої полягає у розвитку експорту та інвестицій, зміцнюватиметься та продовжуватиме надавати консультаційні послуги МСП навіть після закінчення проекту.
Команда проекту спільно з ДКРПП, бізнес-асоціаціями та Торгівельними палатами розробили методологію обрання структур МСП. Методологія ґрунтується на детальному аналізі секторальних переваг економіки України, експортній та інвестиційній діяльності, успішності компаній, географічній концентрації цільових бізнесових структур, а також потенціалі прискореного розвитку, що має структура МСП. Пропонується включення конкурентної складової під час обрання структур МСП, що вимагає від них письмового звернення по допомогу у межах проекту. Після цього на підставі заздалегідь визначених критеріїв, що враховують потенційні додаткові переваги, що їх отримуватиме структура МСП завдяки участі у проекті, обираються найкращі кандидати. Однією з трьох територій здійснення проекту було обрано Харківську та її сектор машинобудування/устаткування, як таку, що являє собою одну з комбінацій «цільова область-сектор».
Серед критеріїв будуть наступні:- Діяльність у пріоритетному секторі
- Розмір компанії (МСП)
- Знаходження у обраних областях
- Ринкова привабливість бізнесу для іноземних партнерів
- Бажане володіння іноземними мовами керівництвом установ
- Зацікавленість у розвитку та розширенні бізнесових стосунків з іноземними партнерами.
Компаніям буде необхідно переконати Комісію у їхньому бажанні та здатності брати конструктивну участь у заходах, передбачених проектом.
Після обрання 15-20 структур МСП, що отримуватимуть допомогу проекту у Харківській області або поблизу неї, командою проекту буде наданий детальний аналіз потреб розвитку обраних компаній. Після цього здійснюватиметься надання спеціалізованих консультаційних послуг для обраних пілотних структур МСП.
Це буде здійснюватися у вигляді безпосередньої допомоги компаніям на підставі секторальної приналежності задля сприяння у створенні мереж компаній та кластерів. Також створюватимуться інвестиційні характеристики / профілі для кожної структури МСП, що братиме участь у проекті. Ця інформація буде згодом розміщуватися у базі даних IPOD.
Пілотні структури МСП отримуватимуть інтенсивну підтримку впродовж здійснення проекту, таким чином максимально збільшуватимуться шанси щодо їхньої здатності розвивати комерційні зв’язки з іноземними бізнес-структурами. Обрані МСП отримуватимуть консультації та тренінги задля поліпшення навичок їхнього керівництва, покращення показників діяльності та забезпечення дотримання міжнародних бізнесових практик.
Під час проведення спільних заходів, ми активно співпрацюватимемо з Торгівельними палатами на обласному рівні, регіональними представництвами ДКРПП та економічними департаментами обласних державних адміністрацій.
Чому Харківська область?
На думку експертів, Харківська область володіє одним з найпотужніших та найрозвиненіших промислових потенціалів у північно-східній Україні. Надзвичайно вигідне географічне розташування Харківської області, що знаходиться на перетині важливих транспортних шляхів. Через даний регіон проходять важливі залізничні та автошляхи. Також тут є аеропорт, що здатний приймати літаки транспортної авіації. Область переважно експортує із галузі машинобудування/устаткування. Область також активно залучає іноземні інвестиції.
За подальшою інформацією звертатися до: Кен Накбар, Лідер проекту Проект «Підтримка розвитку ділової спроможності українських МСП – міжнародний аспект», що реалізується на кошти Європейської Союзу вул. Арсенальна, 9/11, к. 227 01011 Київ, Україна Тел.: (044) 229-6183 Факс: (044) 229-8527 Email: ken.nachbar@sme-int.com.ua
|
|
|
|
Головна сторінка | Новини | Ми пропонуємо | Бізнес-Інкубатор | Бізнес-освіта: Комерціалізація наукових розробок і трансфер технологій, Практичний маркетинг, Маркетинг на інноваційному підприємстві, Як розпочати власну справу, Як керувати сучасним підприємством, Майстерність продажів (Мерчандайзинг), Ефективне бізнес-планування, Прийоми й техніки ефективного продажу | Кредити | Консалтинг | Партнери | Програми | Міжнародні проекти: SABIT: Спеціальна програма ділових стажувань у США, PUM: Досвідчені експерти з Нідерландів, BizPro: Програма бізнес-тренінгів проекту БІЗПРО, infoDev: Ініціатива інкубаторів | Трансфер технологій | Технопарки України | Наші видання | Віртуальний Бізнес-Інкубатор |
| |
| | Copyright © Центр "Харківські Технології", 2005 | |
|